joomla templates


PDF
Print
E-mail
Bratislava - Colours of Soul

         

Koncom leta si návštevníci galérie SPP mali možnosť vychutnať 50 pestrých diel - motívom i paletou. A keďže každý obraz je iný, nový, vzdialený tomu predchádzajúcemu formou i témou, bola to skutočne pastva pre oči...a ako i názov napovedá - i pre dušu.
„Je to naozaj pôsobivá symfónia farieb a protikladov. Maľby Denisy Kolářovej vyjadrujú dva odborné pojmy ABSTRAKCIA A EXPRESIA. Okrem vizuálnej sily obrazov pretkanej farebnosťou, odhaľuje jej svet aj myšlienkovú či obsahovú podobu diela. V obrazoch sa objavuje nekonečný a nevyčerpateľný motív prírody, zachytený v podobe živočíchov, rastlín a najmä stromov. A práve k stromom autorku viažu pozitívne energie a korene život,“ atmosféru autorkiných malieb priblížil kurátor výstavy, Roman Hvizdák.
„Každá z prác Kolářovej vedie k zamysleniu, ktoré ale nikdy nie je chladne oddelené od tvarov a odtieňov skutočných vecí, ani od farieb a radosti z jeho uplatnenia.“ o výnimočnosti umeleckej tvorby Denisy Kolářovej sa vyjadril tiež James Papp, riaditeľ manhattanského múzeu s umeleckými dielami z papiera.


 

LoginS5 Register

*
*
*
*
*

Fields marked with an asterisk (*) are required.